top of page

Веб-квест «Бабин Яр у просторі і часі»


Веб-квест «Бабин Яр у просторі і часі»

(до 80-их роковин трагедії Бабиного Яру),

(8-11 клас)


У світі завжди були дві раси...

Є ті, хто розпинає, і ті, кого розпинають, гнобителі і пригноблені, хто ненавидить

і кого ненавидять, які заподіюють страждання і які страждають,

гонителі та гнані.

М. Бердяєв

Веб-квест«Бабин Яр у просторі і часі» присвячений історії Бабиного Яру від кінця XVIII до початку XXI ст. Центральною темою є трагедія часів Другої світової війни та Голокосту, коли 29–30 вересня 1941 р. нацисти розстріляли тут майже 34 тис. євреїв, а у подальші два роки розстрілювали всіх, хто вважався їх ворогами: євреїв, ромів, радянських військовополонених і підпільників, українських націоналістів, комуністів, душевнохворих, заручників, в’язнів Сирецького табору.

29 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30.09.1941). Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і символом нацистської політики знищення людей в Україні. Нацисти також здійснили аналогічні злочини у Харкові (Дробицький Яр), Дніпропетровську (нині – місто Дніпро), Рівному (урочище Сосонки), Луцьку, Вінниці, Дрогобичі та інших містах.


Військовополонені засипають землею дно Бабиного Яру. В охороні есесівці. Німецька фотоплівка. – 1941. – [Жов.] – Кадр 18



Німецький наказ про збір євреїв м. Києва, вивішений 28 вересня 1941 р.


Історія міста Києва – столиці України – охоплює безліч різноманітних подій, що відбувалися протягом багатьох століть. Київ за правом вважають колискою духовності, освіти та культури східного слов’янства. Тут збереглися величні пам’ятки доби Давньої Русі, про яку ми дізнаємося з укладеного київськими ченцями «Літопису Руського» – першоджерела вітчизняної історіографії. Тут формувалися волелюбні традиції українців, було закладено потужні підмурки української державності. Тут зійшлися шляхи кількох народів, чиї представники сприяли розвитку та процвітанню Києва.

Так само різноманітним і змістовним є ландшафт сучасного міста, створений вигадливою природою і працею людей. Серед старовинних веж та сучасних хмарочосів одразу впадає в око найвища споруда України – 380-метрова телебашта. Велетенська металева голка, встромлена у київське небо, асоціюється у міських мешканців не лише з досягненнями інженерів і будівельників. Адже поряд з нею міститься сумнозвісний Бабин Яр.

Нині ця назва насамперед нагадує про найжахливіші події доби нацистської окупації Києва, про масові вбивства, про концтабір смерті на Сирці. Поза тим, минуле Бабиного Яру й території навколо нього не обмежується трагедією 1941–1943 років. Упродовж тривалого часу тут нашаровувалися сліди всебічної людської діяльності, втілені у документальних згадках та рукотворних пам’ятках.

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 рр. Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв і циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації українських націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 там розстріляли майже 34 000 євреїв. Перший розстріл відбувся 27 вересня 1941, коли розстріляно 752 пацієнтів психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка розміщувалась безпосередньо біля Бабиного Яру. Точне місце розстрілу невідомо.


КРОК 1

Ознайомтеся зі змістом статей за посиланнями або QR-кодами:

  1. М. Кальницький. Бабин Яр у просторі і часі. Режим доступу: http://history.kby.kiev.ua/publication/doc_4932.Babin_Yar_u_prostori_i_chasi.html

  2. Бабин Яр // Вікіпедія : вільна енциклопедія. Режим доступу:https://cutt.ly/6WY46s2

КРОК 2

Познайомтеся з історію Бабиного Яру в режимі «відкритого світу» або використовуючи послідовні описи. Допоможе вам у цьому інтерактивна модель Бабиного Яру, що відтворена на основі архівних світлин, відео,карт, історичних досліджень та свідчень очевидців за наступним посиланням або QR-кодом:


КРОК 3

Перегляньте віртуальну виставку «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії», скориставшись посиланням або QR-кодом:


КРОК 4

Уважно перегляньте наступне відео.


Бабин Яр: нові документи | Пишемо історію


КРОК 5

Дайте правильну відповідь на запитання:



КРОК 6


Перегляньте відеоролик.Бабин Яр «Аудіовізуальна інсталяція «Дзеркальне поле»»


Інсталяція – це дзеркальний диск діаметром близько 40 метрів зі встановленими на ньому 10 колонами заввишки 6 метрів. Інсталяція створена із дзеркальної сталі, що не іржавіє. Колони і диск простріляні кулями того ж калібру, від яких загинули люди у Бабиному Яру. Інсталяція діє 24/7.

Для аудіоінсталяції було створено алгоритм перекладу імен загиблих у звук за принципом гематрії. Кожна буква в алфавіті івриту має своє число. Імена загиблих перекладаються в цифри, які задають висоту звуку. Вони відтворюються електроакустичним органом. На основний фон накладаються шумові та музикальні композиції, які лунають з колон: архівні записи довоєнного Києва, унікальні пісні на ідиш 1920-1930-х років із фондів Інституту проблем інформації НАН України та Національної бібліотеки ім. В.Вернадського. Лунає хорова та поминальна християнська музика, українські та ромські поминальні народні пісні, роботи сучасних українських композиторів


Залиште власну думку на дошці стосовно наступного запитання: Чи має Бабин Яр стати місцем, яке масово відвідують туристи? Чому?






Запропонуйте своє бачення Бабиного Яру в найближчому майбутньому, залишивши свої думки на дошці.




Вчитель історії Полигач О.О.

Comentários


  • White Vkontakte Icon
  • White Instagram Icon

© 2016-2021 Малинівський НВК.

Сайт створено на Wix.com вчителем Полигач О.О.

Ми на зв'язку

Телефон: +(0623)537140

Email: malynivkanvk@ukr.net

Адреса

Україна, Донецька область, Покровський район, с.Малинівка, вул. Молодіжна, 23

БЕЗПЕКА 

About Us

This is a space to tell users about yourself and your business. Let them know who you are, what you do, and what this website is all about. Double click to start editing.

bottom of page